Kutyakellék Webáruház
   Termék menü

Utazás kedvencével

« Összes cikk megtekintése
Látnivalók 
 Mostanában már nagyon sok lehetőség van arra, hogy kedvencünket is magunkkal vigyük a családi nyaralásra. Több helyütt is megtaláljuk azon szállások listáját, ahol szívesen látják kutyánkat is. A Pet Passport Scheme (PETS) nevezetű rendszernek köszönhetően még akár külföldre is utazhatunk háziállattal. Ezt azt jelenti, hogy a Magyarországon élő kutyák nyugodtan utazhatnak oda-vissza európai országokba, anélkül, hogy karanténba zárnák őket. Arra azért figyeljünk, hogy az útlevél megszerzése akár nyolc hónapba is telhet, így jó előre kezdjünk el tervezni.
Azt talán már mondani sem kell, hogy akár itthon, akár külföldön akarunk utazni kiskutyánkkal, gondoskodjunk arról, hogy a megfelelő oltásokat megkapja. Ha nem vagyunk biztosak benne, hogy egy adott oltás érvényes-e még, keressük fel állatorvosunkat.
Felkészülés az utazásra
 Fontos, hogy csak egészséges állattal induljunk útnak. Ennek ellenére előfordulhat, hogy egy hosszú utazás során kutyánk megbetegszik és kimerültség, vagy szorongás jeleit mutatja. Legjobb, ha már utazás előtt kikérjük állatorvosunk tanácsát az utazási tablettákkal kapcsolatban, esetleg enyhe nyugatót is kérhetünk, ha kutyánk nehezen bírja az utazást.
 Fontos, hogy már a nyaralás előtt hozzászoktassuk kutyánkat az autóhoz. Amikor már megszokta az otthoni környezetet, rakjuk egy fél órára az autóba aludni, vagy hagyjuk, hogy felfedezze a gépjármű belsejét. Ha már ehhez is hozzászokott, akkor elvihetjük rövidebb autózásokra, fokozatosan szoktatva az utazáshoz.
Indulás előtt
Utazás előtt jóval kell megetetni akiskutyát. Ha ez nem lehetséges, akkor érdemes az etetési idejét a megérkezés idejére tolni. Ne feledkezzünk meg róla, hogy a kutyán legyen nyakörv és azonosító a gazdi címével és telefonszámával. Esetleg szóba jöhet a microchip beültetés is.
A microchip a tartós azonosítás céljából alkalmazott egyszerű és hatékony módszer az állatoknál. Virtuális garancia arra, hogy a gazda és a kutya újra egymásra találhassanak, ha a kutya elveszik, elkóborol, vagy ellopják. A beültetés tulajdonképpen egy egyszerű injekció, az injekcióval egy apró chip-et lőnek be az állat bőre alá. Szabad szemmel nem lehet látni, nem tudják leolvasni. Ha többet szeretne tudni a témáról, forduljon állatorvosához.
Pihenő
 Ha hosszú útra megyünk, időnként álljunk meg. Állítsuk le az autót, adjunk inni a kiskutyának és hagyjuk, hogy egy kicsit mozogjon. Ha rövid megállót tervezünk és enni szeretnénk valamit, vagy a mosdót használni, SOHA ne hagyjuk a kiskutyát a forró, szellőzés nélküli autóban! Hagyjuk az autót árnyékban, és kicsit húzzuk le az ablakot. És ne felejtsük el: a nap állása változik! Lehet, hogy árnyékban parkoltunk egy órával ezelőtt, de mostanra már tűz a nap az autóra.
Nem megoldás az, hogy a kutyát otthon hagyjuk egyedül.
SOHA ne hagyja otthon a kiskutyát hosszabb időre! Az RSPCA állatvédő szervezet felmérései szerint több mint egy millió kutya válik szorongóssá, ugatóssá és destruktívvá a stressz következtében, amikor egyedül hagyják otthon. Néha még a házat is összepiszkítják. Úgyhogy ha nyaralni megyünk, akár csak egy hétvégére is, gondoskodjunk jó előre a kutyánkról.
Kennel: Helyezzük el kutyánkat egy jó hírű kennelben, ahol biztosítva van a megbízható gondozás, és a kutya elegendő figyelmet kap. Az ilyen helyeket az állatbarát légkör jellemzi és az intézményt olyan emberek vezetik, akik szeretik a kutyákat és értenek is hozzájuk. Mindössze egy érvényes oltási igazolványra lesz szükség. Ajánljuk, hogy Ön, vagy a kennel kössön egészségbiztosítást az állatra, arra az esetre, ha netalántán hirtelen orvosi beavatkozásra lenne szükség a gazdi távollétében.
Kérje ki állatorvosa tanácsát a legjobb kennel kiválasztásához.
Barátok: Ha szerencsés, akkor vannak olyan barátai, vagy családtagjai, akikre nyugodtan rábízhatja házát és kiskutyáját, amíg Ön nem tartózkodik otthon. Gondoskodjon róla, hogy tisztában legyenek a kutya gondozásával, valamint arról is, hogy jó barátságba kerüljenek a kutyával. Ez egy ideális megoldás abban az esetben, ha a kutya számára túl megterhelő lenne az otthontól való távolmaradás.

Forrás: Hillspet.hu

Hozzászólás

További kutyás blog témák a DUNA DOG CENTER oldalán
Hogyan tápláljuk megfelelően a kutyánkat?
Oldal tetejére ugrás